Pasitvirtino nuogąstavimai – politikai apie pasieniečių problemas nežino

  • 0 Comments
  • 1756 Views

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė, Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Rimantas Liepa, pavaduotojas Žygimantas Kalpokas, nesulaukę kvietimo tiesiogiai susitikti su Vyriausybės vadove ir pasidalinti problemomis apie pasieniečių ginkluotę bei ekipuotę, kitas problemas, susijusias su Nacionaliniu saugumu, nusprendė audiencijos nebelaukti ir  apie tai pasikalbėti su sprendimų priėmėjais – Seimo nariais.

Iš susitikimo su Seimo Darbo partijos frakcijos nariais.

Profesinių sąjungų atstovai buvo susitikę su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Laurynu Kasčiūnu, Lietuvos socialdemokratų partijos, Darbo partijos, Lietuvos regionų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Laisvės frakcijomis.

Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos atstovai ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė frakcijų nariams pristatė daugybę metų nesprendžiamas, kritiškai svarbias nacionalinei gynybai problemas ir paprašė nelikti  nuošalyje, aktyviai prisidėti, jog šie klausimai neatidėliojant būtų sprendžiami.

Susitikimo su Seimo Lietuvos regionų frakcijos nariais.

 „Pasitvirtino mūsų nuogąstavimas, politikai apie itin svarbias problemas, tiesiogiai susijusias su nacionaliniu saugumu, tiesiog nežino. Tokia situacija šių dienų kontekste atrodo, švelniai tariant, keistai“, – teigė Rimantas Liepa.

Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Rimantas Liepa pristato siūlymus.

Dar prieš dvejus metus Nacionalinė pasienio pareigūnų profesinė sąjunga kartu su Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija kėlė sienų stebėjimo sistemos diegimo būtinybės, pasieniečių tinkamo aprūpinimo modernia ginkluote bei ekipuote, atitinkančia NATO standartus klausimus ir tai, jog tik trečdalis valstybės sienos su Baltarusija padengta vaizdo stebėjimo sistemomis. Tačiau tuomet apie tai, kokia gali būti svarbi nacionaliniam saugumui vaizdo stebėjimo sistema ir barjeras Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, iš politikų  mažai kas tesuprato ir šių problemų nekėlė.

Problemas Seimo nariams pristato Žygimantas Kalpokas, Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas.

„Deja, bet sienos stebėjimo sistemos diegimas kartu su fiziniu barjeru prie sienos su Baltarusija buvo pradėtas ir įgavo pagreitį tik po masinio migrantų antplūdžio. Ar Lietuvoje problemos sprendžiamos tik tada, kai jos užgriūna?“ – stebėjosi Ž.Kalpokas.

Iš susitikimo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariais.

Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojo žodžiams pritarė ir LTPF pirmininkė L.Soščekienė.

„Šių problemų sprendimo atidėliojimas, politikų delsimas jas spręsti – sunkiai suvokiamas ir pavojingas“, – sakė ji.

Pasak R.Liepos, politikams davėme peno apmąstymams.

„Jeigu visi frakcijų, kuriose lankėmės, narių duoti pažadai spręsti problemas ne tušti – jų sprendimas turėtų pajudėti, juolab, kad pagal politikų, su, kuriais susitikome skaičių – beveik Seimo daugumos pritarimą sprendimams turime“, – juokavo Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas.

Susitikimo su Seimo Laisvės frakcijos nariais momentas. Klausimą pasieniečių atstovams pateikia Seimo narys Kasparas Adomaitis.

Profesinių sąjungų atstovai teigė, kad jei dar yra frakcijų, kurioms nacionalinio saugumo klausimai svarbūs – mielai susitiks ir su jomis. Tokių frakcijų telikusios trys – Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, Liberalų sąjūdžio frakcija.

Su pasieniečiais laiko susitikti rado ir vienintelė iš valdančiųjų – Laisvės – frakcija.

„Norisi tikėti, kad mūsų skleidžiama informacija Seimo nariams nebus šauksmas tyruose ir pasieks tinkamus adresatus, kurie padės pakeisti susiklosčiusią situaciją ir Valstybės sienos apsaugos tarnybai bus skirtas deramas dėmesys ir pagarba pilnavertiškai ją įtraukiant į nacionalinio saugumo ir gynybos architektūrą. Šiuo metu yra pats tinkamiausias laikas užduoti klausimą ar nacionalinis saugumas ir gynyba yra tik Krašto apsaugos ministerija?“, – sakė Ž.Kalpokas.

Žemiau pateikiame kelias nuorodas (tiems, kurie netiki ir nori pasitikslinti) į tai, ką mūsų profesinė sąjunga kalbėjo prieš metus ar dvejus šiomis temomis bei VSAT vado komentarą.

VSAT vado Rustamo Liubajevo komentaras šia tema.

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/vadas-nato-standartus-atitinkancioms-gynybos-priemonems-isigyti-vsat-reikes-20-mln-euru-56-1666400

Dėl sienų stebėjimo pasienyje su Baltarusija klausimą kėlėme dar 2020 metų birželį, ragindami aukščiausius politikus peržiūrėti Nacionalinę Integruoto sienų valdymo 2020-2024 m. strategiją.

https://www.profsajungos.eu/2020/06/page/2/

http://www.vpp.lt/naujienos/1108-pasienieciai-suvienijo-valdzios-institucijas-valstybes-siena-bus-modernizuojama

Ir 2021 metais…

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/pasienieciu-nerimas-is-baltarusijos-skraidinami-dronai-ir-vaizdo-kameru-trukumas-56-1516458

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/lietuvos-pareigunu-profsajungos-itampa-baltarusijos-pasienyje-primine-neuzbaigtus-darbus.d?id=87395315

administrator