Policijos departamentas spjauna į vyriausybės sprendimus

  • 0 Comments
  • 542 Views

Policijos departamentas (PD) desperatiškai ieško priežasčių, kaip nesilaikyti dar pernai Vyriausybės ir profesinių sąjungų atstovų pasirašytos Nacionalinės kolektyvinės sutarties. Naujausias PD žingsnis –   policijos generalinio komisaro pavaduotojo Edvardo Šilerio vasario 20 d. policijos įstaigoms išplatintas raštas. Jame nurodoma, kad Nacionalinė kolektyvinė sutartis negali būti taikoma statutiniams valstybės tarnautojams, kol nėra priimti atitinkami Vidaus tarnybos statuto pakeitimai.

„Prieš kelias savaites Nacionalinės kolektyvinės sutarties taikymu statutiniams pareigūnams buvo suabejojusi ir Vidaus reikalų ministerija. Tačiau premjeras Saulius Skvernelis ministrams nurodė užtikrinti minėtos sutarties vykdymą. Atrodė, kad problemos nebeliko. Panašu, kad Policijos departamentas turi savo požiūrį į Vyriausybės sprendimus“, – stebisi Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) pirmininkė Loreta Soščekienė.
Toks Policijos departamento vadovybės požiūris į profesines sąjungas rodo, kad policijos vadovai visomis priemonėmis seikia trukdyti profesinių sąjungų veiklai ir jas silpninti. L. Soščekienės teigimu, tokį elgesį galima vertinti kaip kerštą už nuolat išsakomą pagrįstą kritiką ir neigiamą įvykusios policijos reformos vertinimą.

„Panašu, kad Policijos departamento vadovai jaučiasi esantys aukščiau Vyriausybės. Nacionalinę kolektyvinę sutartį 2018 metų lapkričio 5 dieną pasirašė profesinės sąjungos ir Vyriausybės įgaliotas socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Derybose dalyvavo VRM viceministras Darius Urbonas. Pagaliau premjeras savo pavedime nurodė ministrams užtikrinti šios sutarties taikymą. Galbūt PD vadovams reikia asmeninio premjero parėdymo? Arba jiems tiesiog į tokius nurodymus nusispjauti. Nėra ko stebėtis, kad tarp Policijos departamento ir profesinių sąjungų nevyksta joks dialogas, pasirodo jie ne tik mūsų negirdi“, – teigia LTPF pirmininkė L. Soščekienė.

Pasak jos, šiuo metu vyksta derybos dėl naujos Nacionalinės kolektyvinės sutarties dėl pareiginės algos bazinio dydžio 2020 metams: „Tikimės, kad ir čia sutarsime dėl tam tikrų garantijų profesinių sąjungų nariams, tad kyla pagrįstas klausimas, ar vėl kažkoks departamentas leis sau nepaisyti susitarimų?“.

LTPF informacija

 

administrator