Profesinė sąjunga: „Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos  vadovas turi prisiimti atsakomybę dėl įkaito dramos Šiaulių tardymo izoliatoriuje“

  • 0 Comments
  • 815 Views

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – ir LRITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas, po sausio 28 d. įvykio Šiaulių tardymo izoliatoriuje, kai iki gyvos galvos nuteistas Dovydas Kriaučiūnas įkaite, grasindamas savadarbiu duriamuoju įrankiu, paėmė Saugumo valdymo skyriaus pareigūnę, sako, jog antras per beveik mėnesį ypatingas įvykis rodo, jog kažkas negerai  su Kriminalinės žvalgybos darbu. Šios tarnybos misija ir yra užkardyti galimus nuteistųjų nusikaltimus.

K.Pauliuko nuomone, po praeitais metais gruodžio 20 d. įvykusio pareigūno užpuolimo Pravieniškių pataisos namuose-atviroje kolonijoje, Kalėjimų departamento (toliau – ir KD) Kriminalinės žvalgybos vadovai išvadų nepadarė ir, galimai, deramai neįvertino grėsmių.

„Įvykis Pravieniškių pataisos namuose buvo labai rimtas signalas, atskleidžiantis galimas Kriminalinės žvalgybos darbo spragas, kurias skubiai reikėjo analizuoti ir „lopyti“, ypač visose bausmių vykdymo vietose. Ir štai dar vienas labai sudėtingas įvykis, kurio išeitis galėjo būti fatališka – pareigūno paėmimas įkaitu siekiant pabėgti! Nematome, jog  būtų atkreiptas dėmesys ar pasimokyta iš įvykio Pravieniškėse. Juk būtent Kriminalinė žvalgyba turi valdyti informaciją, užkardyti galimas nusikalstamas veikas ir daryti viską, jog panašių įvykių nebūtų. Jei situacija nesikeis, netrukus sulauksime įvykių, kurių pasekmės gali būti labai skaudžios“, – kalbėjo LRITĮPS pirmininkas.

Pasak K.Pauliuko, profesinė sąjunga prašo Teisingumo ministro ir Kalėjimų departamento direktoriaus įvertinti KD Kriminalinės žvalgybos padalinio vadovo, kuris, pareigūnų nuomone, nesugeba kontroliuoti savo pavaldinių ir užbėgti įvykiams už akių, veiklą.

„Mes norime, kad Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos padalinio vadovybė prisiimtų atsakomybę dėl pastarųjų įvykių, kurių užkardyti nesugebėjo“, – sakė LRITĮPS pirmininkas.

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos bendruomenė taip pat prašo, jog minėtame įvykyje įkaite paimtai pareigūnei būtų suteikta visokeriopa pagalba, t.y. ne tik pokalbis su psichologu, bet ir – kelių savaičių reabilitacija.

„Siūlome pasirūpinti ir, dėl neišvengiamo kontakto bei galimybės provokacijoms, pabėgti mėginusį nuteistąjį perkelti į kitą įkalinimo įstaigą“, – kalbėjo K.Pauliukas.

 

 

administrator