Profesinė sąjunga kviečia „pasimatuoti“ Kalėjimų sistemos pareigūno darbą

  • 0 Comments
  • 1597 Views

Praėjusią savaitę Kalėjimų departamente vykusiame Valdymo komitete Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos atstovai pasiūlė ir intensyviai derėjosi dėl galimybės leisti ir naujiems, į tarnybą priimtiems pareigūnams, dirbti 24 valandų pamainomis.

Primename, kad nuo š.m. sausio 1 d. Kalėjimų departamente buvo priimtas sprendimas, kad visiems, naujai į sistemą ateinantiems, pareigūnams nustatomas 12 valandų pamainos darbas.

LRITĮPS atstovai pabandė įrodyti, jog toks sprendimas nėra racionalus.

„Situacija pernelyg nedėkinga, kad galėtume rizikuoti netekti ir tų kelių žmonių, kurie dvejoja ir svarsto galimybę ateiti į kalėjimų sistemą, tačiau darbas 12 valandų pamainomis jiems netinka. Sudarydama galimybę pasirinkti – dirbti 12 ar 24 valandų pamainomis – sistema galbūt prisitrauktų darbuotojų, kurių šiandien labai trūksta“, – savo  siūlymą grindė profesinės sąjungos pirmininkas K.Pauliukas.

Po karštų diskusijų pavyko įtikinti vadovybę ir naujai ateinantiems darbuotojams leisti pasirinkti darbo laiko režimą.

„Labai sveikiname vadovybę nepabūgus lankstumo“, – sakė LRITĮPS pirmininkas.

Kadangi LRITĮPS tapo šio teigiamo pokyčio iniciatore, todėl imasi iniciatyvos ir kviečia norinčiuosius tapti kalėjimų sistemos pareigūnais, nepabūgti iššūkių ir išdrįsti „pasimatuoti“ sistemą.

„Nors darbas tikrai nėra lengvas, reikalaujantis ir psichologinių žinių, ir kantrybės, ir tvirtų charakterio savybių, galimybė prisiderinti darbo grafiką pagal individualų poreikį – didžiulis privalumas. Taip lieka galimybė prisiderinti prie šeimos ar artimųjų ritmo, tai jau privalumas“, – sakė LRITĮPS atstovė Ina Širvinskienė.

administrator

Leave A Comment