Ketina atsisakyti fizinės kalėjimo apsaugos neįrengę svarbios infrastruktūros

  • 0 Comments
  • 2402 Views

Profesinė sąjunga nustebusi, jau netrukus ketinama atsisakyti fizinės Pravieniškių 2 kalėjimo perimetro apsaugos, o kai kurie modernizacijos darbai dar nė nepradėti.

Profesinės sąjungos žiniomis, pavasarį Pravieniškių 2 kalėjime perimetro apsaugai ketinama pasitelkti vien vaizdo kameras ir kitas šiuolaikines priemones, o šį darbą dirbusius pareigūnus perkelti į kitus postus. Tokius  siūlymus Kalėjimų tarnybai ketina pateikti Pravieniškių 2 kalėjimo vadovai.

Sveikindamas kalėjimo modernizaciją, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (LRITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas stebisi skubėjimu, nes iki šiol nėra atlikti būtini darbai, neatnaujinta infrastruktūra, nesutvarkytos į žemę smengančios kalėjimo vidinės tvoros, nėra transporto priemonių – keturračių ir dviračių – juos dar tik ketinami pirkti, perimetras nesutvarkytas.

„Neatlikę reikiamų darbų ir atsisakę fizinis apsaugos per anksti kokią žinutę nusiųsime nuteistiesiems?“ – stebisi LRITĮPS pirmininkas.

Pasak K.Pauliuko, jeigu anksčiau nei bus sutvarkyta būtina infrastruktūra bus atsisakyta fizinės perimetro apsaugos, beliks konstatuoti, kad šio sprendimo priėmėjai – visiškai nekompetentingi saugumo valdyme Kalėjimų sistemoje.

Anot profesinės sąjungos pirmininko, procesas turi vykti paeiliui įgyvendinant visas būtinas priemones, kaip šiuo metu vyksta Alytaus kalėjime: diegiamos reikalingos sistemos, tvarkoma tvora, iki rudens ketinama įrengti ir asfaltuoti 2 metrų pločio takus abiejose – vidinio ir išorinio – perimetro pusėse, kad nuteistajam pažeidus jį, bandant pabėgti, pareigūnai, pasitelkę transporto priemones, galėtų reaguoti.

O kol kas nei dėl pelkėto dirvožemio smenganti vidinė Pravieniškių 2 kalėjimo tvora, nei takai prie perimetro neįrengti,  net konkursas minėtiems darbams atlikti nėra paskelbtas. Tačiau Kalėjimų tarnybos kanclerė Ligita Valalytė LRITĮPS pirmininkui patvirtino, kad Pravieniškių 2 kalėjimo vidinio ir išorinio perimetro tako tiesimui, tvorai atnaujinti šiais metais yra skirtos lėšos.

Profesinė sąjunga, savo ruožtu viliasi, kad fizinės perimetro apsaugos bus atsisakyta tik atlikus jau minėtus darbus, o ne anksčiau, nes kitu atveju, sprendimai prilygs vežimo statymui prieš arklį.

administrator

Leave A Comment