Profsąjunga ragina Kalėjimų departamentą spręsti problemą nelaukiant teismų

  • 0 Comments
  • 1168 Views

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (toliau – ir VAITĮPS) paragino Kalėjimų departamentą skirti lėšų kompensacijoms už ne vienerius metus Vilniaus pataisos namuose neišduotas tarnybines uniformas pareigūnams.

Tokį raginimą, anot VAITĮPS pirmininko, inspiravo tai, jog  dėl kompensacijų už laiku nesuteiktą uniformą, praradę kantrybę pareigūnai,  ketina kreiptis į teismą. Preliminariais, negalutiniais paskaičiavimais kompensacijoms pareigūnams už laiku neišduotas tarnybines uniformas reikėtų apie 100 tūkst. eurų.

Susidėvėjusi uniforma

Pasak VAĮTIPS pirmininko Vitalijaus Jagmino, panašu, kad Kalėjimų departamentas „užmiršo“ šią problemą, nes lėšų, kompensacijoms už nesuteiktą uniformą, problemai spręsti ne teisminiu keliu, Vilniaus pataisos namams neskyrė. 

Pasak V. Jagmino, taikiai spręsti šią problemą turėtų būti suinteresuotas būtent Kalėjimų departamentas, nes toks sprendimas „kainuoja“ pigiau.

Profesinė sąjunga atkreipia dėmesį, kad pagal nusistovėjusią teismų praktiką kompensacijos už neišduotas tarnybines uniformas yra vienareikšmiškai priteisiamos, tačiau, anot V.Jagmino, ilgais teismo procesais nėra suinteresuoti nei pareigūnai, nei darbdavys – Vilniaus pataisos namai.

„Kaip šioje situacijoje elgsis Kalėjimų departamentas, atskleis jo požiūrį į darbuotoją bei socialinį dialogą.  Viliamės, kad departamento vadovybė pagaliau imsis šią problemą spręsti”,- sakė V.Jagminas.

Profesinė sąjunga raštu paragino Kalėjimų departamentą imtis priemonių neišduotų tarnybinių uniformų kompensavimo Vilniaus pataisos namų pareigūnams problemai spręsti ne teismo keliu, apskaičiuoti tokiam kompensavimui būtinų lėšų poreikį ir skirti papildomas lėšas Vilniaus pataisos namams kompensacijoms išmokėti pareigūnams už laiku neišduotas tarnybines uniformas.

Problemos nesprendžiant, kompensacijų negavę pareigūnai kreipsis į teismą.

Jeigu bus pasirinktas teisminis kelias, teismai pareigūnams ne tik priteis negautų uniformų kompensavimo sumas, bet ir už vėlavimą jas suteikti bei bylinėjimosi išlaidas.

Pasak Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Kęstučio Pauliuko, nors nuo 2019 metų sausio 1 d. įsigaliojo naujasis Statutas, kuriame centrinių įstaigų vadovams nurodyta parengti kompensavimo tvarkas, tačiau iki šiol, praėjus daugiau nei metams, tai nepadaryta.

administrator