- info
- 0 Comments
- 776 Views
Kadenciją baigianti Teisingumo ministrė taip ir nesugebėjo netik pastatyti naujo modernaus kalėjimo, bet ir paliko nebaigtų darbų, kurių vienas – Alytaus kalėjimo kamerinio tipo bendrabutis, kuris nors ir pastatytas, funkcionuoti negali, nes nesukurta reikiama infrastruktūra – pasivaikščiojimo kiemeliai, būtina apsaugos tvora ir kt.
Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Kęstučio Pauliuko nuomone, kadenciją baigianti Teisingumo ministrė vargu ar turi kuo pasigirti, ką reikšmingo nuveikė bausmių sistemai.
„Manau, kad svarbiausias – naujo modernaus kalėjimo klausimas taip ir liko nepabaigtas. O be šio neužbaigto projekto yra ir kitų. Vienas tokių – 7 metus renovuojamas bendrabučio tipo pastatas Alytaus kalėjime. Ir nors po didžiulių vargų jo renovacija užbaigta, eksploatuoti jo nepavyks. Profesinė sąjunga šį klausimą kėlė dar vasarą ir minėjo, kad greta pastato neįrengti pasivaikščiojimo kiemeliai ir tvora, be kurių jis negali veikti“, – kalbėjo K.Pauliukas.
Pasak LRITĮPS pirmininko, jeigu bendrabutis buvo rekonstruojamas 7 metu, kiek reikės laiko suplanuoti ir įrengti likusią infrastruktūrą?
„Ar tai ne pasityčiojimas? Klausimas, kuris neduoda ramybės, kodėl, bendrabučio projekto rekonstrukcijos priežiūrą vykdžiusieji, ir už tai, mūsų žiniomis, galimai gavusieji papildomus priedus, neįspėjo projekto sumanytojų, jog ne visi sprendimai apgalvoti, o pastatytas bendrabutis, be būtinos infrastruktūros negalės funkcionuoti. Mano supratimu, tokios apimties projektai negali būti išsklaidyti į atskiras dalis. Tiek pastato rekonstrukcija, tiek būtinos infrastruktūros įrengimo darbai turėjo vykti lygiagrečiai, kad kuo greičiau kamerinio tipo bendrabutis galėtų pradėti veikti. Todėl dabar visiškai neaišku, kas dėl to kaltas“, – stebėjosi LRITĮPS pirmininkas.
K.Pauliukas spėlioja, kad projektai stringa ir dėl subjektyvių priežasčių ir dėl žūtbūtinio noro įsisavinti lėšas, kad ir akivaizdžiai per mažas didesnės apimties projektui.
„Matyt tas nuolatinis lėšų stygius ir verčia taip elgtis kaip šiuo atveju, pirma rekonstruoti kamerinio tipo bendrabutį, tikintis, kad jau esant pastatui, kuris labai reikalingas, kas nors, iš kur nors suras lėšų ir reikiamai infrastruktūrai. Tačiau mano nuomone, tai tik parodo, kaip neūkiškai tvarkomasi ir koks neapgalvotas yra tokių svarbių projektų planavimas, jau nekalbant apie lėšas“, – sakė LRITĮPS pirmininkas.