- info
- 0 Comments
- 1438 Views
Penkiolika metų VĮ „Regitra“ Panevėžio filiale dirbančiam specialistui, po asmens skundo, darbdavys pritaikė griežtas drausminio poveikio priemones, kurias š.m. rugpjūčio 10 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas civilinėje byloje panaikino.
„Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Evaldas Plokštys, apie profsąjungos nariui priimtą palankų teismo sprendimą sakė, jog džiaugiasi, kad drausminio poveikio priemonės specialistui panaikintos bei akcentavo, jog ginčą buvo galima išspręsti dar Ginčų komisijoje, kuri taip pat nagrinėjo minėtą atvejį, taip išvengiant neigiamų pasekmių: ilgo bylinėjimosi ir papildomų išlaidų, kurias patyrė abi pusės.
Primename, jog „Regitra“ specialistas drausminio poveikio priemonių susilaukė po to, kai praėjusių metų liepos 25 d., po vieno asmens, siekiančio gauti vairuotojo pažymėjimą, egzaminavimo, įmonė gavo egzaminuojamojo apeliacinį skundą, kuriame egzaminuotojas kaltintas nemandagiu elgesiu, kuris, neva, lėmė, klaidas egzamino metu.
Šio skundo pagrindu praėjusių metų spalio 2 d. „Regitra“ generalinio direktoriaus įsakymu „Dėl darbo pareigų pažeidimo ir drausminio poveikio priemonių taikymo“ specialistui taikytos drausminio poveikio priemonės. Nuspręsta nuo įsakymo įsigaliojimo dienos metus laiko nemokėti papildomo darbo užmokesčio už darbuotojo veiklos rezultatus; specialistas įpareigotas per einamuosius kalendorinius metus tobulinti kompetenciją, dalyvauti etikos, gero elgesio ar kituose kursuose. Taip pat specialistas įspėtas, jog vadovaujantis Darbo kodekso 58 straipsnio 2 dalies 2 punktu, jei per dvylika mėnesių bus padarytas antras toks pat darbo pažeidimas darbdavys turės teisę nutraukti darbo sutartį darbdavio iniciatyva dėl darbuotojo kaltės.
Teismas ieškinį tenkino iš dalies, panaikino valstybės įmonės „Regitra“ 2019 m. spalio 2 d. generalinio direktoriaus įsakymą Nr. P-172 „Dėl darbo pareigų pažeidimo ir drausminio poveikio priemonių taikymo“, priteisė specialistui neišmokėtą papildomą darbo užmokesčio dalį – per 2000 eurų bei per 200 Eur delspinigių. Prašymą priteisti neturtinę žalą teismas atmetė.
Bylinėjimosi išlaidas – per 1000 Eur, kurias patyrė specialistas, priteista apmokėti VĮ „Regitra“. Įmonė turės sumokėti ir žyminį mokestį valstybės naudai.
Ir tai ne visos „Regitra“ išlaidos. Šiam procesui buvo pasamdytas advokatas, tad lieka tik spėlioti ar už šias paslaugas apmokėjo draudimas, ar teko atverti įmonės piniginę.
Apmaudu tai, kad darbuotojas, kuris išdrįso „mesti pirštinę“ ir bylinėtis su „Regitra“, panašu, gali sulaukti pasekmių. Visai netrukus dar vienas ginčas, susijęs su tuo pačiu darbuotoju ir vėl bus nagrinėjamas Ginčų komisijoje. Ar šįsyk Ginčų komisija spręs jį iš esmės, netrukus sužinosime. Bet kokiu atveju, profesinė sąjunga pasirengusi ginti savo narį teisme.
Teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos.