VĮ „Regitros“ vadovybei blogos žinios iš darbo inspekcijos

  • 0 Comments
  • 1163 Views

Neseniai rašėme apie VĮ „Regitra“ Panevėžio filiale dirbančio specialisto pergalę teisme prieš  darbdavį. Tas pats darbuotojas švenčia dar vieną laimėjimą, š.m. rugpjūčio 17 d. Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus darbo ginčų komisija priėmė jam palankų sprendimą, kuriuo nusprendė panaikinti VĮ „Regitra“ 2020 m. sausio 27 d. įsakymą „Dėl darbo pareigų pažeidimo ir drausminio poveikio priemonių taikymo“; išieškoti iš darbdavio darbuotojo naudai neišmokėtą papildomą darbo užmokesčio dalį už 2020 m. liepos mėn. – per 300 Eur bei delspinigius.

Į Vilniaus darbo ginčų komisiją VĮ Regitra Panevėžio filialo darbuotojas kreipėsi, prašydamas įpareigoti darbdavį atkurti dėl darbo teisės normų nevykdymo ar netinkamo vykdymo pažeistas jo teises – panaikinti įsakymu skirtas drausminio poveikio priemones:  nuo įsakymo įsigaliojimo dienos metus laiko nemokėti papildomo darbo užmokesčio už darbuotojo veiklos rezultatus; įspėjimą, kad jei per dvylika mėnesių bus padarytas antras toks pat darbo pareigų pažeidimas, darbdavys turi teisę nutraukti darbo sutartį, darbdavio iniciatyva dėl darbuotojo kaltės; priteisti po įsakymo priėmimo nemokėtą papildomą darbo užmokestį už darbuotojo veiklos rezultatus iki komisijos sprendimo įvykdymo dienos, delspinigius už dėl darbdavio kaltės pavėluotai išmokėtą darbo užmokestį ar kitas su darbo santykiais susijusias išmokas.

Pažeidimai, už kuriuos buvo taikytos drausminio poveikio priemonės, buvo užfiksuoti egzamino metu, kai praėjusių metų spalio 2 d. egzaminuodamas R.Š. egzamino metu nesilaikė nustatyto maršruto ir trukmės bei dėl etikos pažeidimų prieš egzaminą, t.y. vykusio neformalaus darbuotojo pokalbio su kitu egzaminuojamuoju D.L.

Anot darbuotojo, nustatyto maršruto nesilaikė, nes dar važiuodamas į darbą, pamatė, jog dėl kelio darbų uždaryta egzamino maršrute pažymėta sankryža, o su egzaminuojamuoju kalbėjosi tiesiog norėdamas jį nuraminti, kad atsipalaiduotų ir nestresuotų.

Pasak „Regitra“ Panevėžio filialo darbuotoją komisijoje atstovavusio advokato V.Vėgelio, susidaro vaizdas, jog darbdavys nuolat ieško smulkmeniškų darbo veiklos pažeidimų, norėdamas nutraukti su asmeniu darbo santykius. Advokatas komisijai akcentavo, jog egzamino metu svarbiausia įvertinti egzaminuojamąjį, o jo atstovaujamas asmuo nėra sulaukęs priekaištų dėl šių savo funkcijų vykdymų.

Posėdyje dalyvavęs „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Evaldas Plokštys stebėjosi susidariusia situacija.

 „Smulkių klaidelių darbe gali pasitaikyti visiems, todėl darbdavys turėtų įvertinti, kodėl jos kartojasi arba daromos, ar jos neatsiranda dėl tam tikrų darbo organizavimo ypatumų“, – sakė E.Plokštys.  

Išnagrinėjusi prašymą Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus darbo ginčų komisija jį tenkino iš dalies: įsakymą dėl darbo pareigų pažeidimo ir drausminių priemonių taikymo panaikino, nusprendė išieškoti darbuotoju iš darbdavio neišmokėta papildomą darbo užmokesčio dalį už š.m. liepos  mėnesį, ir delspinigius.

administrator