Alytaus kalėjime saugumo spragos ir kabinetų, postų remonto poreikis

  • 0 Comments
  • 769 Views

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (LRITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas neseniai lankėsi Alytaus kalėjime.

Pasak K.Pauliuko, nustebino tai, kad yra labai daug laisvų neįrengtų kabinetų.

„Neišnaudojami  esami kabinetai ir galimybė pagerinti pareigūnų darbo sąlygas, kad jie galėtų dirbti erdviau, juolab, kad yra kur plėstis. Kai kurioms patalpoms reikia kosmetinio remonto ir baldų. Reikia tik noro, medžiagų, pasitelkti nuteistuosius, kurie galėtų minėtus darbus atlikti“, – kalbėjo LRITĮPS pirmininkas.

Anot K.Pauliuko, kabinetų remontas – ne pareigūnų rūpestis, tačiau, profsąjungos žiniomis, dalis jų, neapsikentę apgailėtinų sąlygų, iš savo lėšų šiek tiek atnaujina savo kabinetus.

Kosmetinio remonto reikėtų ir kai kuriuose postuose, kaip ir naujų baldų, taip pat pasižiūrėti, kurie daiktai poste visiškai nereikalingi ir jų atsisakyti.

Kaip papasakojo LRITĮPS pirmininkas K.Pauliukas, prieš trejus metus tuometinis kalėjimo viršininkas kalbėjo apie planus pertvarkyti vieną praleidimo postų, per kurį vaikšto daug  nuteistųjų. Anot LRITĮPS pirmininko, buvo planuojama postą rekonstruoti taip, kad iš jo matytųsi kiekvienas nuteistasis, nesvarbu kuriame taške būtų, ketinta įrengti tualetą pareigūnams, mini virtuvėlę, kad nereikėtų palikti posto. Kol kas jokie darbai šiame poste nevyksta.

„Norėčiau sužinoti ar kokie nors darbai planuojami ir kada pagaliau šis postas bus sutvarkytas?“ – sakė K.Pauliukas.

Lankantis kalėjime LRITĮPS pirmininkui užkliuvo ir tam tikri darbo organizavimo klausimai. Pro akis neprasprūdo tai, jog, drausmės būryje poste dirba vienas pareigūnas.

„Pareigūno užpuolimo atveju, jis neturėtų jokių šansų atsitraukti iš posto. Profesinės sąjungos nuomone, tokiame poste turėtų būti ne mažiau 2 pareigūnų visą laiką, nes drausmės būryje kyla didesnis pavojus nei kituose“, – sakė LRITĮPS pirmininkas.

Anot K.Pauliuko, klausimai dėl darbo organizavimo ypatumų turi būti keliami kalėjimo viršininkui, galbūt kyla problemų dėl žmonių skaičiaus, jų trūkumo, galbūt yra spragų išleidžiant atostogauti vienu metu per daug darbuotojų ar kt. Tačiau, LRITĮPS pirmininko nuomone, kad ir kas nutiktų, po vieną pareigūnai dirbti neturi, nes taip programuojamos problemos.

Visgi labiausiai profesinės sąjungos pirmininką šokiravo tai, kad nuteistiesiems iš drausmės būrio yra leidžiama eiti į darbą.

„Tai visiška anarchija. Jeigu jau tiems, kurie pažeidinėja drausmę ir netinkamai elgiasi, kitaip jie nebūtų drausmės būryje, leidžiama eiti dirbti, gal sudarykite tuomet sąlygas 5-6 dienoms išeiti į laisvę, atostogų?“ – piktinosi K.Pauliukas.  

Nustebino ir tai, jog pagal, kartu su Norvegija vykdomą, projektą pastatytame konteinerinio tipo kalėjimo bendrabutyje, kuriame, kaip numatyta projekte, arešto bausmę turėtų atlikti lengvesnės grupės nuteistieji, kartu kali ir tie, kurie atlieka baudos izoliatoriaus bausmę.

„Čia be žodžių. Akivaizdu, kad net ir geriausius sumanymus galima paversti niekais“, – sakė LRITĮPS pirmininkas.

Klausimų kilo ir dėl darbo valgykloje organizavimo, kodėl tik vienas pareigūnas tuo metu ten yra.

„Mano nuomone, kur susiburia daugiau nuteistųjų, yra konfliktų, draudžiamų medžiagų perdavimo tikimybė, būtinas ir didesnis dėmesys, padidintas budrumas. Todėl, mano nuomone, galima būtų pasitelkti  ir dinaminės priežiūros, saugumo valdymo specialistus, taip pat kinologą su tarnybiniu šunimi, kuris gali padėti atskleisti, jeigu kokios draudžiamos medžiagos nuteistųjų būtų perduodamos vieni kitiems“, – sakė K.Pauliukas.

Po apsilankymo apie trūkumus profesinės sąjungos atstovai pasikalbėjo su kalėjimo vadovu, kuris pasakė, kad atkreips dėmesį į išsakytas problemas. Alytaus kalėjimo viršininkas žadėjo valgykloje, pagal galimybes, skirti daugiau pareigūnų. Jis taip pat pažadėjo spręsti kitas aktualias problemas, tokias kaip pareigūnų persirengimo spintelių užrakinimo, veidrodinės plėvelės ant postų užklijavimo, kad nuteistieji nematytų pareigūnų, negalėtų spręsti apie jų skaičių poste ir kt. problemas, taip pat ieškos galimybių atskirai patalpai, skirtai pilnoms kratoms daryti įrengimo.

administrator

Leave A Comment