Anželika Buivydienė: „Dalis narių nenumano kiek jų labui veikia profsąjunga“

  • 0 Comments
  • 483 Views

Anželika Buivydienė yra Oro uosto užkardos skyriaus pirmininko pavaduotoja. Ji – tikra profsąjungietė, ilgus metus – apie 20 metų – buvo vienos profsąjungų narė. Tačiau paaiškėjus, kad po kilniais profsąjungos tikslais slypėjo ir savanaudiškumas, ir kiti negražūs dalykai, ji kartu su kitais nariais pasitraukė.

Nuotraukoje Anželika Buivydienė

„Buvo apmaudu ir liūdna, kai sužinojome, kad organizacija, kuriai mokėjome nario mokestį, pasitikėjome, stipriai puvo nuo galvos, o po gražiais tikslais slėpėsi arogancija ir savanaudiškumas. Todėl išėjusi iš jos pasakiau sau: „viskas, gana, jokios profsąjungos“. Bet ne veltui sakoma, kad niekada nesakyk niekada“, – pasakojo Anželika.

Tarnyboje be kitų kolegų buvo ir Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos narių. Viena jų – Jolita. Ji ir pakalbino Anželiką prisijungti. Kaip sako pati Anželika, jog pirmiausia buvo pragmatiškas tikslas – papildomos atostogų dienos, į kurias teisę įgyja tik profesinės sąjungos nariai.

„Tik vėliau, kai supratau, kad ši organizacija kitokia, ir pamačiau kaip stengiasi dėl narių, kelia iki tol jokios kitos organizacijos nejudintas problemas, pamažėle atėjo pasitikėjimas ir aš mielai įsitraukiau į veiklą. Dabar sukuosi pačioje „profsąjungos virtuvėje“. Esu iš tų, kurie jei mato prasmę kaip mat įsijungia į veiklą“, – sakė A.Buivydienė.

Kuo ši profsąjunga skiriasi nuo kitų?

Anželika sako, kad Nacionalinei pasienio pareigūnų profesinei sąjungai iš tikrųjų rūpi tikros, o ne tariamos problemos, net ir labai nepatogios. Be baimės jas judina, kelia klausimus.

„Aš matau, kiek įdedama darbo problemoms išjudinti, todėl kartais pagalvoju, jog labai gaila, kad daug narių nemato to juodo darbo, kuris vyksta tyliai, įdedant daug pastangų, analizavimo, diskutavimo kaip jas išspręsti. Ir visa tai krenta ant pirmininko Rimanto Liepos, jo pavaduotojo Žygimanto Kalpoko, tarybos pečių“, – sakė Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos Oro uosto užkardos skyriaus pirmininko pavaduotoja.

Gaila, anot A.Buivydienės, jog ne visi nariai pasidomi, iš kur tos papildomos dienos nariams atsirado? O reikėtų, nes jeigu ne profsąjungos – jų neturėtų, jei Nacionalinė pasienio pareigūnų profesinė sąjunga nebūtų pajudinusi, nebūtų taip greit pradėta spręsti pasieniečių aprūpinimo NATO standartą atitinkančia ginkluote bei ekipuote problema.

Kalbant apie tai, kuo gi skiriasi ši profsąjunga nuo kitos, Anželika teigia, jog santykiu su nariais ir požiūriu į žmones. Anot jos, organizacijoje tikrai tvyro pasitikėjimas, pagarba ir pagalba. 

„Tikiuosi, kad tai jaučia ir mano kolegos, ir kiti pasieniečiai. Ir kuo daugiau prie mūsų jungsis narių, tuo mūsų bus daugiau, o tai reiškia ir daugiau pasieksime, daugiau padarysime, daugiau galėsime vieni kitiems padėti“, – mano A.Buivydienė.

administrator

Leave A Comment