Dešimtmečio pasiekimas – darbo metu galės sportuoti visi Alytaus PN pareigūnai

  • 0 Comments
  • 1358 Views

Liepos 26 d.  vyko profesinių sąjungų atstovų ir Alytaus pataisos namų (toliau – Alytaus PN) vadovų susitikimas, kuriame pasiektas svarbus susitarimas: nuo rugsėjo mėnesio visi pareigūnai, turės teisę sportuoti nustatytu metu, o šis laikas bus įskaitytas į darbo laiką.

Alytaus PN vadovas ne tik apžvelgė pirmąjį šių metų pusmetį,bet ir prisiminė apie ką kalbėjosi su profesinės sąjungos atstovais š.m.kovą, kokias problemos buvo keltos ir kurias jų pavyko išspręsti.

Tualetai postuose yra, kabinetų darbuotojams  nėra

Alytaus PN direktorius pasidžiaugė, kad viena problemų, kurią kėlė Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (toliau – LRITĮPS) pagaliau išspręsta – postuose įrengti personalui skirti tualetai. Iki šiol Alytaus pataisos namų pareigūnai turėjo naudotis bendrais tualetais su nuteistaisiais.

„Liūdna, kad taip ir liko neišspręsta kita  ne ką mažiau svarbi problema – nepasirūpinta, kad „Pusiaukelės namų“ specialistai pagaliau dirbtų ne viename, o atskiruose kabinetuose, būtų aprūpinti  darbui būtinais kompiuteriais. Profesinė sąjunga supranta, jog turint tokį finansavimą,koks yra numatytas Alytaus PN šiems metams, sudėtinga pagerinti sąlygas ir išspręsti „brangiai“ kainuojančias problemas. Todėl nusprendė kreiptis į Kalėjimų departamentą ir paprašyti skirti finansavimą „Pusiaukelės namų“ specialistų kabinetams Alytaus PN įrengti bei aprūpinti būtinomis darbo priemonėmis. Tai būtina, kad šie specialistai galėtų kokybiškai teikti socialines paslaugas nuteistiesiems“, – sakė LRITĮPS atstovė Alytaus PN Jurgita Mansevičienė.

Sportuoti galės visi

Pasak LRITĮPS atstovės, džiugina, kad nors ir prireikė dešimties metų, pagaliau, panašu, išsispręs pareigūnų sportavimo darbo metu problema. Primename, kad iki šiol ne visi pareigūnai galėjo pasinaudoti tokia galimybe, nors pareigūnų fizinis pasirengimas ir yra būtina sąlyga tarnauti tokioje specifinėje tarnyboje, o kartą metuose pareigūnai turi išlaikyti sporto normatyvus.

Alytaus PN vadovas patikino, jog nuo š.m. rugsėjo, visiems pareigūnams, nepriklausomai nuo laipsnio ir pareigų, bus sudarytos  vienodos sąlygos sportuoti, o šis laikas įskaitomas į darbo laiką.

Suabejota pamainos budėtojo kompetencija

Susitikime profesinė sąjunga kėlė vieno pamainos budėtojo kompetencijos klausimą. Šiuo vadovu profesinė sąjunga suabejojo po to, kai balandžio mėnesį vykusių vertinimų metu vieną trečdalį savo pavaldinių jis, dėl nesuprantamų priežasčių, įvertino „patenkinamai“. Kiek vėliau vertinimo komisija pareigūnus įvertino „gerai“.

Pasak LRITĮPS pirmininko Kęstučio Pauliuko, vertinimo procedūrai ypač svarbus skaidrumas ir nešališkumas, tačiau situacija, kai trečdalis pamainos pareigūnų tiesioginio jų vadovo „nuvertinami“, nėra normali. Todėl profesinė sąjunga iškėlė šio vadovo kompetencijos, jo vadybinių, bendravimo gebėjimų klausimą.

Anot J.Mansevičienės, asmeniškumai, nepagarba darbuotojams, kažkokių galių ar svarbumo demonstravimas nederamas valstybės tarnyboje.

„Tikėjausi, kad Alytaus pataisos namuose, pasitraukus ankstesniam vadovui, kartu su jo išėjimu pasikeis ir visų lygių vadovų požiūris į pareigūną. Stebina, kad atėjus naujam vadovui, kuris keičia požiūrį į pareigūną kardinaliai, dar atsiranda vienasmenius sprendimus priimančių žemesnės grandies viršininkų. Nenormalu, kad pareigūnai dirba sukandę dantis, tai ne komandinis darbas. Jeigu pamainos budėtojas nesugeba organizuoti darbo, kyla klausimas dėl jo tinkamumo šioms pareigoms. Profesinė sąjunga tikisi, jog Alytaus PN vadovybė imsis visų priemonių užkirsti kelią vienvaldžiam valdymui ir, įvertinusi bei išanalizavusi situaciją, priims geriausią sprendimą. Labai akylai stebėsime, kad pareigūnams nebūtų daromas spaudimas, kaip kad buvo įprasta daugelį metų“, – sakė LRITĮPS pirmininkas Kęstutis Pauliukas.

Vienas už tris dirbti negali

Profesinė sąjunga kėlė ir darbo organizavimo, kai nesukomplektuojamos pamainos, problemą, kai vienam pareigūnui tenka dirbti už du ar net tris. Problemų kyla, nes taikant suminę darbo laiko apskaitą, darbo grafikas sudaromas taip, kad nesusidarytų viršvalandžiai, tačiau tuomet nukenčia pamaina, ji nesukomplektuojama, todėl vienam pareigūnui reikia prisiimti kelių kolegų darbo krūvį ir atsakomybę. Profesinės sąjungos žiniomis, viršvalandžiai gali būti suplanuojami iš anksto, todėl paprašė pataisos namų vadovybės spręsti šią problemą taip, kad pamainoje dirbtų tiek pareigūnų, kiek privalo jų būti.

 

 

administrator