Ginčas dėl galimai pažeistų teisių užbaigtas taikos sutartimi

  • 0 Comments
  • 590 Views

Praėjusių metų kovą Vilniuje nebeliko dar vieno komisariato – į vieną buvo sujungti šeštasis ir penktasis policijos komisariatai. Manydami, kad vykdant pertvarkas buvo pažeistos darbuotojų teisės, keli jų, padedami profesinės sąjungos, kreipėsi į teismą. Bylinėtis teisme su darbdaviu pareigūnams neteko, Profesinei sąjungai pasiūlius darbdaviui ieškoti taikaus ginčo sprendimo, po ilgų derybų buvo pasiektas darbuotojams naudingas susitarimas.

Priminsime, kad jungiant minėtus komisariatus darbuotojams nebuvo įteikti rašytiniai įspėjimai apie galimą atleidimą, argumentuojant, jog pareigūnams darbo pobūdis nesikeis. Keli pareigūnai, dėl galimai pažeistų jų teisių, kreipėsi į Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinę sąjungą (VAITĮPS) ir paprašė pagalbos kreipiantis į teismą. Išanalizavę vykdomų pokyčių teisinę bazę, įvertinę galimybes, profesinės sąjungos teisininkai pritarė kreipimuisi į teismą, suteikė nariams kvalifikuotą pagalbą rengiant dokumentus ir skundus. Skundai netrukus buvo pateikti teismui. Teismas priėmė juos nagrinėti.

Pasak Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko V.Jagmino, siekdama ginčą spręsti taikiai, profesinė sąjunga kreipėsi į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą siūlydama kartu ieškoti abiem pusėms priimtino sprendimo.

Netrukus prasidėjo ilgos derybos, kuriose, praėjusių metų gruodį, galiausiai pasiektas darbuotojams palankus sprendimas, dviem pareigūnams, kurie nusprendė išeiti iš tarnybos, buvo išmokėtos kompensacijos, viena pareigūnė perkelta į kitas pareigas. Pasiekus susitarimą skundai iš teismo buvo atsiimti.

„Esame dėkingi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovui Renaldui Žekoniui ir pavaduotojui Marekui Gulbinovičiui bei Policijos departamento Generalinio komisaro pavaduotojams Sauliui Tamulevičiui ir Mariui Draudvilai, kurie  įsiklausė į profesinės sąjungos argumentus, derėjosi, ieškojo sprendimų ir galiausiai sutiko viską užbaigti taikos sutartimi, naudinga darbuotojams“, – sakė V.Jagminas.

Pasak profesinės sąjungos narės Vilmos B., kuriai taikos sutartimi buvo sumokėta kompensacija,  be profesinės sąjungos pagalbos ši istorija vargu ar būtų pasibaigusi taip sėkmingai.

„Profesinė sąjunga suteikė kvalifikuotą pagalbą,  esu labai tuo patenkinta ir dėkinga. Nesigailiu, kad nusprendžiau palikti tarnybą. Tokiomis sąlygomis, kokios yra dabar kokybiškai dirbti, o po darbo būti neišsunktam, tiesiog neįmanoma. Labai gaila, kad valstybė nesusimąsto, kodėl laisvos darbo vietos policijoje neužpildomos, o pareigūnai, net ir žinodami, kad išeina į niekur, be širdies graužaties palieka tarnybą“, – sakė profesinės sąjungos narė.

administrator

Leave A Comment