Migracinė krizė šalies viduje nesuvaldyta, bet pareigūnų nebereikia

  • 0 Comments
  • 1673 Views

Nacionalinė pasienio pareigūnų profesinė sąjunga, išgirdusi oficialią statistiką, jog daugiau nei tūkstantis baltarusių ir rusų kelia grėsmę nacionaliniam saugumui: į Lietuvą uždrausta atvykti 254 rusams ir triskart daugiau Baltarusijos piliečių, kurių dalis čia jau gyveno ir dirbo, teigia negalinti pritarti vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės pozicijai, jog migracinė krizė suvaldyta.

„Jeigu kalbėtume tik apie išorinę valstybės sieną tai taip, viskas šiuo metu kaip ir kontroliuojama. Tačiau fiksuojant tokį aukštą užsieniečių, kurie kelia grėsmę valstybės saugumui, skaičių Lietuvos viduje, mūsų nuomone, per lengvabūdiška teigti apie migracinės krizės suvaldymą. Ir todėl visiškai nesuprantama, kaip šių dienų bei faktų kontekste Vidaus reikalų ministerija ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba gali planuoti Migracijos valdybos naikinimą, drastiškai sumažinant Migracijos skyrių pareigūnų skaičių“, – stebisi Rimantas Liepa, Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas.

Profesinė sąjunga nori atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog ne policija ar kitos teisėsaugos tarnybos vykdo asmenų, kurie kelia grėsmę valstybės saugumui, paiešką, o  būtent Valstybės sienos apsaugos tarnybos Migracijos valdybos ir Migracijos skyriaus pareigūnai, kurie, suradę tokius asmenis, rūpinasi jų sulaikymu bei priverstiniu išvykimu iš Lietuvos teritorijos. Šią labai svarbią funkciją atlieka išskirtinai tik VSAT pareigūnai.

Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininko R.Liepos nuomone, tokiu pavojingu metu panaikinus minėtus VSAT Migracijos valdybos ir dalį Migracijos skyrių pareigūnų, kurie yra labai svarbi sudedamoji vidinio valstybės saugumo dalis, bus nusikalstamai susilpnintas Lietuvos vidinis saugumas.

„Kas apdoros didžiulius užsieniečių gavusių vizas informacijos kiekius, fiziškai atliks jų patikrinimus, identifikuos į šalį neteisėtai atvykusius ar neteisėtai esančius asmenis, kai bus panaikinta Migracijos valdyba, o Migracijos skyriuose stipriai sumažintas pareigūnų skaičius? Ar šiuo metu toks sprendimas yra racionalus ir logiškas, ar tiesiog absurdiškas? Su tokiu požiūriu valstybės išorės sienų saugoti gali ir nebereikėti, nes tiesiog pabudę vieną rytą suprasime, kad mūsų priešai ne už durų, o jau seniai šeimininkauja mūsų namuose“, – sakė Profesinės sąjungos pirmininkas.

Pasak R.Liepos, jeigu aplaidus neatsakingumas ir toliau darys žalą Lietuvos ir jos žmonių saugumui, Nacionalinė pasienio pareigūnų profesinė sąjunga įvardins asmenis, kurie priima žalingus sprendimus ir nesugeba pasipriešinti nelogiškiems, kenkiantiems šaliai ir valstybės saugumo politikai  sprendimams bei pareikalaus iš jų personalinės atsakomybės.

„Apmaudu sakyti, bet pastebime, kad kuo ilgiau Lietuva nepriklausoma, tuo atsiranda daugiau klerkų, primenančių sovietinius funkcionierius, bijančius išreikšti argumentuotą savo nuomonę aukščiau stovinčiam valdininkui ir dėl jos pakovoti“, – sakė Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas.

administrator

Leave A Comment