Smurto protrūkiai kalėjime – darbo organizavimo problema?

  • 0 Comments
  • 3216 Views

Savaitgalį Alytaus kalėjime prieš Saugumo valdymo skyriaus pareigūną smurtavo iki gyvos galvos kalėti nuteistas nuteistasis. Nepatvirtintais duomenis, pareigūnas į medikus nesikreipė.

Nuotraukoje liepos mėnesį Alytaus kalėjime sužalotas pareigūnas.

Tai ne vienintelis toks atvejis minėtoje kalėjimų sistemos įstaigoje šiais metais. Prieš tai, liepos viduryje, nuteistajam užpuolus pareigūną, šis buvo sužalotas taip, jog medikams teko susiūti žaizdas padarytas galvoje bei kitose kūno vietose.

„Kodėl tokie atvejai kartojasi? Jeigu įvykiai kartojasi, vadinasi apie juos per mažai diskutuojama su pareigūnais, nesiaiškinama priežasčių arba numojama ranka. Tam ir yra instruktažai, kad būtų primenama pareigūnams jų pareigos, taisyklės, atkreipiamas dėmesys į svarbias detales bei aplinkybes tarnyboje bei tai, jog bet kuris nuteistasis – grėsmė, todėl negalima pažeisti instrukcijų ir tvarkos. Pasikartojantys pareigūnų užpuolimai rodo, jog yra kažkoks nesusikalbėjimas ar spragos, kurias būtina taisyti. Galimai yra problemų ir dėl darbo organizavimo. Ketinu atidžiau pasidomėti problemomis Alytaus kalėjime, susitikti su pareigūnais ir administracija“, – sakė Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas.

Profesinės sąjungos žiniomis, tai jau penktasis panašus įvykis per metus Alytaus kalėjime.

administrator

Leave A Comment