Profesinės sąjunga: „Įmonės reputacija priklauso ir nuo to, kaip jaučiasi darbuotojai“

  • 0 Comments
  • 1432 Views

Liepos mėnesį vykusiame Regitra valdybos posėdyje dalyvavo ir profesinės sąjungos pirmininkas E.Plokštys, ir Darbo tarybos pirmininkas A.Danilevičius. Posėdyje aptartos penkios aktualios temos. Viena jų – egzaminuotojų darbo šeštadieniais organizavimas.

Profesinės sąjungos pirmininko Evaldo Plokščio nuomone, visi darbuotojai, kaip ir administracijos darbuotojai, šeštadienius turėtų leisti su šeimomis. Praktiką, kai darbas organizuojamas šeštadieniais, jis vadina ydinga, nors ir supranta, kad įmonės siūlomos paslaugos specifika, reikalauja, kad ji būtų suteikta ir šeštadieniais.

Kodėl darbuotojų atstovams kyla abejonių dėl darbo šeštadieniais naudingumo, profesinės sąjungos pirmininkas argumentavo, jog nors ir egzaminuotojų darbo laikas šeštadieniais buvo pailgintas, palyginus du laikotarpius – nuo praėjusių metų liepos 1 d.  iki š.m. birželio 30 d. ir laikotarpį nuo 2021 m. liepos 1. Iki 2022 m. birželio 30 d. (kai šeštadieniais buvo dirbama trumpiau) – statistiniai duomenys rodo, kad egzaminų buvo laikyta 2450 mažiau. O eilės laikyti egzaminus, nors kaip prioritetą šios problemos sprendimą buvo įvardinęs įmonės generalinis direktorius, nesutrumpėjo.

Valdyba paprašė profesinės sąjungos ir Darbo tarybos atstovų iki kito Valdybos posėdžio pateikti savo siūlymus dėl galimo eilių į praktikos egzaminus trumpinimo ir darbuotojų darbo sąlygų gerinimo.

„Mūsų nuomone, jau dabar akivaizdu, kad reikia priimti daugiau egzaminuotojų, kelti jų atlygį bei egzamino įkainį. Kitą posėdį tikrai pateiksime savo siūlymus, prieš tai juos aptarę su savo nariais“, – sakė E.Plokštys.

Svarstant klausimą dėl numatyto darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo, profesinės sąjungos atstovai pasiteiravo kada bus parengtos darbo sutartys ir priminė, kad tikimasi, jog kartu su jomis kils darbuotojų atlyginimai. 

Įmonės administracija patikino, jog sutarčių parengimas vėlinasi dėl techninių problemų ir jau netrukus pasieks visus darbuotojus, o darbo užmokesčio peržiūra, kaip ir buvo numatyta, yra prasidėjusi nuo liepos 1 d. Ir iš tiesų, netrukus po Valdybos posėdžio, naujos sutartys pasiekė darbuotojus.

Profesinės sąjungos ir Darbo tarybos atstovai pasigedo priemokų už 2022 metais pasiektus veiklos rodiklius.

Anot E.Plokščio, liepa į pabaigą, o dėl žadėtų išmokų tyla.

Valdyba išgirdo profsąjungos lūkestį ir teigė, jog kito posėdžio, kuris galimai vyks rugpjūčio mėnesį, metu bus sutarta dėl lėšų dalies, skiriamos darbuotojams už 2022 m. veiklos rezultatus.

Taip pat patikino, kad ateityje tai nepasikartos.

Tačiau toks  sprendimas, kiek nustebino Darbo tarybos ir profesinės sąjungos atstovus.

„Mūsų žiniomis, neužilgo įmonę paliks net keletas darbuotojų, kurie atsakingai dirbo ir stengėsi įmonės labui praėjusiais metais, ir, mūsų nuomone, net jeigu jie ir išeina iš darbo – nusipelno premijos už sėkmingą laikotarpį ir rezultatus. O jie išeis iki Valdybos sprendimo, tad gali būti, jog liks be užtarnautos premijos“, – sakė E.Plokštys.

Primename, kad įprastai, darbuotojai išmokas už praėjusius metus gaudavo liepos mėnesį.

Didesnio dėmesio sulaukė ir klausimas dėl šiuo metu teismuose nagrinėjamų net kelių teisminių ginčų tarp įmonės ir kelių jos darbuotojų.

Profesinės sąjungos pirmininkas teigė, jog minėtu atveju  tikisi abiem pusėms naudingos taikos sutarties ir geranoriškumo iš administracijos.

Valdyba nusprendė imtis šio klausimo sprendimo, išgirsti darbuotojų lūkesčius bei įvertinti įmonės  galimybes siekiant taikos sutarties.

Valdyboje aptartas ir įmonės reputacijos klausimas, kaip jį gerinti ir kuo pozityviau pozicionuoti įmonę. Pritardami tokiems siūlymams, profesinės sąjungos ir Darbo tarybos atstovai akcentavo, jog labai svarbu  darbuotojams pristatyti ne tik teigiamus veiklos atvejus, bet ir aktyviai reaguoti į pasitaikančius neigiamus reiškinius, kalbėtis ir šalinti negeroves.

„Įmonės reputacija glaudžiai susijusi ir su darbuotojų savijauta. Reikia dažniau išmatuoti temperatūrą kolektyve, darbuotojų lūkesčius, pasitenkinimą darbo sąlygos, administracijos ir darbuotojų santykį“, – sakė E.Plokštys.

administrator

Leave A Comment