Profsąjunga abejoja dėl metalo detektorių naudojimo teisėtumo

  • 0 Comments
  • 637 Views

„Regitra“ darbuotojų profesinė sąjunga kreipėsi į įmonės Generalinį direktorių, prašydama išaiškinti metalo detektorių naudojimo tvarką ir teisėtumą vairuotojų teorinių žinių patikrinimo egzamino metu.

Profesinę sąjungą nustebino, jog vairuotojų teorinių žinių patikrinimo metu klasėje dirbantys ir egzaminuojamuosius stebintys darbuotojai, turi metalo detektoriumi, tikrinti  egzaminuojamuosius, ar egzamino metu jie neturi ir nesinaudoja paslėptomis, draudžiamomis informacijos priėmimo, perdavimo ar įrašymo priemonėmis. Profesinei sąjungai sukėlė abejonių ar tai teisėta.

Pasak „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko, vairuotojų teorinių žinių patikrinimo vykdymo tvarkos aprašas numato, kad egzaminuojamojo apžiūrą VĮ „Regitra“ darbuotojai privalo vykdyti egzaminų klasėje, darbuotojui jo neliečiant, tačiau atsakingai apžiūrint, ar egzaminuojamasis su savimi neturi paslėptų draudžiamų informacijos priėmimo, perdavimo ir (ar) įrašymo priemonių.

„Kyla daugybė klausimų:  kokiu teisiniu pagrindu darbuotojai privalo naudoti metalo detektorius? Ar ši tvarka buvo įtraukta į Vairuotojų teorinių žinių patikrinimo vykdymo tvarkos aprašą, ar ji buvo suderinta su Darbo taryba? Tai pat neaišku, ar darbuotojas, tikrindamas egzaminuojamąjį, savo veiksmais nepažeis jo orumo ir kitų teisių? Galiausiai, metalo detektoriui signalizuojant apie kažkokį daiktą pas egzaminuojamąjį, kokį turėtų būti darbuotojo veiksmai: ar jis turėtų egzaminuojamąjį iškrėsti ir atlikti kitus abejonių dėl teisėtumo galinčius sukelti veiksmus?“ – sakė E.Plokštys.

Profesinė sąjunga paprašė įmonės vadovybės kaip galima skubiau pateikti išsamią informaciją dėl metalo detektorių naudojimo ir teisėtumo.

administrator

Leave A Comment