R.Katinienė: „Ministre, pradėkite spręsti problemas“

  • 0 Comments
  • 322 Views

Pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos vakar surengė spaudos konferenciją, kurioje vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas buvo paragintas atsistatydinti, nes nesusitvarko su savo pareigomis, nesuvaldo generalinio komisaro Lino Pernavo, neįsiklauso į jam sakomą kritiką.

Į Vidaus reikalų ministro bandymą pasiteisinti, kad 2018-aisiais vyko susitikimai su profesinėmis sąjungomis ir pradėjus juos skaičiuosi, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė (toliau LPPS) Roma Katinienė pasakė: „Pradėkite spręsti problemas, o ne susitikimus skaičiuoti“.

Didžiausią nepasitenkinimą profesinėms sąjungoms kelia tai, jog nesilaikoma šių metų sausio pirmąją dieną įsigaliojusios Nacionalinės kolektyvinės sutarties, Vidaus reikalų ministras neįsiklauso į kritiką, negirdi, nepadeda spręsti problemų, kurių vidaus reikalų sistemoje apstu.
Profesinės sąjungos kritikuoja brangiai kainuojančias L.Pernavo komandiruotes bei jo anglų kalbos pamokas darbo metu, ne skaidrią pareigūnų vertinimo ir motyvacinę sistemą.

Profesinės sąjungos spaudos konferencijoje teigė, jog nusikalstamumas „mažėja“, nes kai kurie nusikaltimai paprasčiausiai nėra registruoti, klastojamas reagavimo į įvykius laikas.

Profesinės sąjungos negailėjo kritikos dėl kai kuriems pareigūnams be pagrindo dalijamo „popierinio“ darbo krūvio, fiktyviai skaičiuojamą darbą naktimis ir  viršvalandžius.

„Kaip pavyzdys, sėdi kabinete ir dirba du policijos pareigūnai, vienas turi didesnį, kitas mažesnį darbo stažą ir vienam surašomas tarnybinis vadovo pranešimas, kad pas tą, kuris dirba analogiškai ir vienodu darbo krūviu, jis turi 50 proc. viršijantį darbo krūvį ir jam mokamas priedas“, – spaudos konferencijoje kalbėjo LPPS pirmininkė Roma Katinienė.

Anot R.Katinienės, profesinės sąjungos nori skaidrios darbo užmokesčio kėlimo sistemos, grindžiamos ne priedais. Profesinių sąjungų nuomone, turi būti didinamas bazinis pareigūnų atlyginimas, nuo kurio priklauso pareigūnų pensija.
Pareigūnų atstovai nesupranta, kodėl vietoj dialogo, problemų sprendimų paieškos, profesines sąjungas bandom tramdyti ir tildyti blokuojant profesinių sąjungų mokesčio pervedimą.

„Daug yra problemų, kurias mes norim spręsti, tačiau policijos vadovybė mato kitus svertus – nemokėti nario mokesčio. Jeigu darbdaviui nurodyta teisės aktuose vykdyti nario mokesčio nuskaitymą, tai jis tą privalo vykdyti“, – sakė Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas.

Į spaudos konferenciją atvykęs vidaus reikalų ministras atsistatydinti neketina, generalinio komisaro L. Pernavo darbą vertina gerai, neįžvelgia problemos dėl jo anglų kalbos pamokų darbo metu bei dažnų komandiruočių, tačiau dėl susidariusios situacijos jis ketina kalbėtis su profesinėmis sąjungomis.
Profesinės sąjungos nesirengia taikstytis su negerovėmis ir žada piketus prie Lietuvos ambasadų užsienio šalyse, jeigu į jų kritiką nebus išgirsta.

 

 

 

administrator