„Regitros“ administracija ir profsąjunga sutarimo dėl darbo laiko neranda

  • 0 Comments
  • 1474 Views

Šią savaitę įvyko planuotas „Regitra“ administracijos ir „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos bei Darbo tarybos pirmininko susitikimas, kuriame aptarti svarbūs darbuotojams klausimai.

Vienas tokių – metiniai pokalbiai. Pasak „Regitra“ darbuotojo profesinės sąjungos pirmininko Evaldo Plokščio, dalis darbuotojų ir dėl laiko stokos, ir dėl nuovargio neįvertina metinių pokalbių svarbos.

„Nepadeda ir tai, kad administracija nėra numačiusi laiko parengtoms Excel‘io lentelėms užpildyti.  Mūsų manymu, dėl specialiai tik šiam darbui neskirto laiko, darbuotojai lenteles užpildo skubotai, per daug  nesigilindami ir tai nėra gerai, todėl prašytume administracijos apie tai pagalvoti“, – sakė E.Plokštys.

Administracija pripažino, kad tai, ką paminėjo Profesinės sąjungos atstovai – tiesa, nes ir vadovybė pastebėjo, kad dažnai pasitaiko atvejų, jog pateiktos lentelės užpildytos nekokybiškai, ir pažadėjo ieškoti galimybių, kaip darbuotojams skirti papildomai laiko šiam darbui atlikti.

Ir šiame susitikime vėl buvo gvildentas „Regitra“ darbuotojų darbo laikas. Priminsime, kad ankstesniuose susitikimuose Profesinė sąjunga pasiūlė du problemos sprendimo variantus: pirmuoju – nustatyti visiems  darbo laiką kaip ir administracijai pirmadienį-ketvirtadienį nuo 7:30 iki 16.15 val., penktadienį – nuo 7.30 iki 15.00 val., antruoju – didiesiems miestams leisti darbo grafiką rinktis iš dviejų variantų – dirbti pirmadieniais-penktadieniais, kitai grupei antradieniais-šeštadieniais.

Deja, ir šiame susitikime problemos sprendimas nepajudėjo iš mirties taško, ir, anot Profsąjungos pirmininko, darbuotojų lūkesčiai vėl liko neišgirsti.

„Išgirdome tik pažadą ją spręsti kažkada. Tai liūdina, nes problema aktuali ir kelianti įtampą“, –  sakė E.Plokštys.

Profesinė sąjunga ir Darbo tarybos pirmininkas  Andrius Danilevičius kėlė kitą ne mažiau aktualų klausimą, dėl mažų įmonės filialų grupių likimo įmonei iš valstybės įmonės tapus akcine bendrove. Administracija patikino, jog tokių planų artimiausiu metu svarstyti neplanuojama.

„Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas stebėjosi, jog nors administracija ir deklaruoja skaidrumą ir jo svarbą, tačiau pati jau keli mėnesiai neaprūpina egzaminuotojų reikalingomis techninėmis priemonėmis egzaminui, taip pat neužtikrina būtinų techninių priemonių tvarkai egzamine garantuoti, ir artimiausiu metu pokyčių nenusimato.

Darbuotojų atstovai klausė kaip įmonė rengiasi galimoms grėsmėms dėl galimo karo, ar turi jau pasiruošusi strateginį planą, kokie įmonės veiksmai būtų, ar būtų mokamos prastovos darbuotojams, kokie kriterijai leistų eiti neiti į darbą.

„Tokio plano nėra, o, mūsų manymu, jis jau turėtų būti parengtas, ramiai apmąstant, kas būtų jeigu būtų. Pasiruošimas galimam kriziniam variantui nereiškia, kad jo būtinai prireiks, bet jis sukuria saugumo darbuotojams jausmą, nes žinojimas kaip elgtis, kas laukia, geriau nei nežinia ir paskubomis priimami neapgalvoti sprendimai“, – mano „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas.

Susitikime paliestas ir klausimas dėl to, kaip keičiantis įmonės statusui bus su darbuotojais ir ar jie gaus įspėjimo, apie galimą atleidimą, lapelius. Administracija paaiškino, kad lapelių niekas, išskyrus vaikus iki  3 metų auginantys darbuotojai, negaus, kadangi pakeitus įmonės statusą lengvatos pasirinkti 32 val. darbo savaitę nebeliks. Ši galimybė, pasirinkti dirbti 40 val. arba 32 val. darbo savaitę nustato Darbo straipsnis 112.  Vaikus auginantieji turės apsispręsti ar jiems tinka sąlyga, jog per savaitę jie gali vietoje 40 val. dirbti 32 val.

Anot „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko, susidarė nuomonė, jog įmonės administracija nėra itin draugiška vaikus auginančiųjų atžvilgiu ir kažkokių lankstesnių sąlygų suteikti jiems neketina.

Susitikime su įmonės administracija, Profesinės sąjungos pirmininkas nesusilaikė nereplikavęs, jog tai, kad egzaminuotojai, kad ir savanoriškai, Lietuvai vienų svarbiausių valstybinių švenčių metu, dirbo, nes eilės laikyti egzaminus vairuotojo pažymėjimui gauti vis dar beviltiškai ilgos, galimai rodo, kad atlyginimai įmonėje vis dar per maži.  

Administracija dėl atlyginimų dydžio nekomentavo, bet teigė, jog valstybinių švenčių dienomis ateityje nebus dirbama.

administrator

Leave A Comment