- info
- 0 Comments
- 1157 Views
Profesinės sąjungos kreipėsi į Prezidentą, su viltimi, jog jo dėmesys Viešojo saugumo tarnybai gali padėti sustabdyti pražūtingos reformos šalininkus.
Rytoj, gruodžio 5 d. , Seime turėjo būti svarstomas projektas dėl Viešojo saugumo tarnybos prijungimo prie Policijos. Tačiau šio klausimo svarstymas atidėtas kol Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas gaus Mykolo Romerio universiteto mokslininkų teisinio reguliavimo poveikio vertinimą.
Kokios bus mokslininkų išvados, pareigūnai laukia su nerimu.
Pasak Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (LRITĮPS) pirmininko Kęstučio Pauliuko, mokslininkams duotas labai ribotas terminas – vos 10 dienų – per kurį, laisvu nuo tiesioginio darbo metu jie turi ne tik įsigilinti į problemą, ją išnagrinėti, bet ir suformuoti išvadas.
Todėl kartu su Lietuvos policijos profesine sąjunga buvo nutarta kreiptis ir į Jo Ekscelenciją Prezidentą Gitaną Nausėdą bei paprašyti jo dėmesio minėtai problemai.
Kreipimesi Prezidentui pareigūnų bendruomenė užduoda klausimą, ar tikrai dabar laikas reorganizuoti Viešojo saugumo tarnybą, prijungiant prie Policijos departamento, ir tokiu būdu faktiškai ją panaikinant?
Profesinės sąjungos išdėstė argumentus, kodėl ši reforma gali būti žalinga Lietuvai ir nacionaliniam saugumui, kaip pasireiškia saugumo silpninimas ir kokias grėsmes mato bei paprašė Prezidento pasigilinti bei aptarti šį klausimą Valstybės gynybos tarybos posėdyje.
Anot Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkės Romos Katinienės, per laikotarpį, kai VST prijungimo prie Policijos klausimas buvo nagrinėjamas tiek viešojoje erdvėje, tiek Seimo salėse, pareigūnai pasigedo Prezidentūros dėmesio ir pozicijos.
„Neabejojame, kad šalies Prezidentas žino šią problemą, todėl labai laukiame jo, kaip valstybės vadovo, Vyriausiojo valstybės ginkluotųjų pajėgų vado viešos pozicijos šiuo klausimu“, – teigė R.Katinienė.
Kaip sakė LPPS pirmininkė, jeigu didelės VST pareigūnų dalies pasitraukimas iš tarnybos, jei projektas būtų priimtas, neatrodo grėsmingas, tuomet arba politikai neįvertina pakankamai objektyviai viso proceso, arba eilinį kartą priima sprendimus manydami, kad situacija kažkaip išsispręs savaime.
„Situacija savaime neišsispręs. Mes turėsime didžiulę problemą, nes specifinį darbą išmanantys ir parengti ypatingiems atvejams pareigūnai paliks tarnybą, o tai susilpnins ne tik VST, bet ir ginkluotąsias šalies pajėgas, kurių dalimi, karo atveju, tampa šios tarnybos pareigūnai“, – sakė ir LRITĮPS pirmininkas K.Pauliukas.
Primename, kad nesutikdama su numatomais planais reformuoti VST, ją prijungiant prie Policijos, pareigūnų bendruomenė rudenį jau buvo surengusi įspėjamąją protesto akciją prie Seimo, vėliau susitiko su skirtingomis Seimo frakcijomis, dalyvavo komitetų posėdžiuose.
Anot LRITĮPS pirmininko, matant nenorą gilintis į problematiką, suprasti projekto žalą valstybės interesams, o Vidaus reikalų ministerijai, tiesiog buldozeriu žūtbūt ją stumiant, greičiausiai teks protesto akcijas, tik jau kur kas skaitlingesnes pareigūnų skaičiumi, tęsti ir gruodį.
Kreipimesi Profesinės sąjungos paprašė Prezidento vetuoti minėtą teisės aktą, jeigu jis būtų priimtas Seime.
Primename, kad pareigūnai įspėdami apie reformos žalą teigė, jog viena iš esminių VST reformos priežasčių yra siekis VST pareigūnais užkamšyti skyles Policijoje. Profesinės sąjungos taip pat įspėjo, jog VRM prielaidos yra neteisingos – tik dalis varu varomų pareigūnų pereis į Policijos departamentą, kita – paliks tarnybą, atverdama dar didesnes sistemoje ir šalyje glūdinčias problemas, bus silpninamos ginkluotosios pajėgos, kai dabar jas kaip tik ir reikėtų stiprinti.