- info
- 0 Comments
- 1868 Views
Profesinės sąjungos teigia, jog Vidaus reikalų ministerijos pateikta preliminari skaičiuoklė, kuri leido įsivertinti, koks bus pareigūno atlyginimas priėmus naujos redakcijos Vidaus tarnybos statutą, nerimo nesumažino, priešingai – pasitvirtino nuogąstavimai, jog didžiuliai ir pareigūnams, neva, naudingi pokyčiai yra tik ministerijos parengtuose popieriuose, realybėje pareigūnų alga didės vos 20-30 eurų.
Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – LRITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – VAITĮPS) pirmininkas Vitalijus Jagminas teigia, jog nepritaria naujos redakcijos Vidaus tarnybos statutui, kuris iš esmės nieko geresnio pareigūnams nesiūlo, o kelia daug sumaišties ir erzulio, kurio įtemptu laikotarpiu mažiausiai reikėtų.
„Mes matome daugiau žalos nei naudos pareigūnams, nes mažinamos socialinės garantijos darbuotojams: mažėja priedas už stažą, atsisakoma priedo už laipsnį. Tai kam siekti laipsnio, jeigu tai neduoda jokios apčiuopiamos naudos?“, – stebisi LRITĮPS pirmininkas.
K.Pauliuko nuomone, galiojantis Vidaus tarnybos statutas nors ir buvo ne pats tobuliausias, bet bent jau aiškus pareigūnams, o siekdama suvienodinti Valstybės tarnybos ir statutinės tarnybos darbo užmokesčio skaičiavimo sistemas ministerija tik privėlė painiavos, kuri skatina įtampos statutinėje tarnyboje augimą, didina pareigūnų nepasitenkinimą bei mažina tarnybos patrauklumą.
„Negalime pritarti Vidaus tarnybos statuto naujai redakcijai dėl svarbios priežasties – jis reikšmingai negerina darbuotojų sąlygų, dargi jas blogina, užprogramuodamas dar vieną pareigūnų iš tarnybos pasitraukimo bangą. O kas juos pakeis? Pritraukti į statutinę tarnybą naujų darbuotojų – rimtas iššūkis. Prisiminkime, iš beveik tūkstančio jaunų žmonių, šiemet panorusių tapti policijos pareigūnais, tinkami pasirodė vos kiek per šimtą. Daug jaunų pareigūnų, pradėję dirbti ir susidūrę su pareigūno darbo realybe bei užmokesčiu palieka tarnybą išdirbę vos 5 metus. Naujos redakcijos Statutas – didelis Vidaus reikalų ministerijos burbulas, sukurtas ne problemoms spręsti, o prikurti naujų. Mano nuomone, pertvarkymas turi prasmę tik tuomet, kai jis iš esmės kažką keičia, duoda inspiraciją teigiamam pokyčiui. O dabar atrodo, kad pokytis dėl pokyčio“, – sakė V.Jagminas.
Anot jo, netgi jei kai kurios profesinės sąjungos, susiderėjusios tam tikrų išlygų, kurios įrašytos VRM parengtose gairėse, VAITĮPS ir LRITĮPS pozicija nesikeičia – tokia Statuto redakcija kokia yra pateikta – griauna statutinę tarnybą, mažindama garantijas, patrauklumą, o kaip meduolis profsąjungos nuraminti parengtos gairės – statute užprogramuotų problemų neišpręs.
„Visi statutiniai pareigūnai turi suprasti, kad dabar, labai gerai atliekant savo funkcijas yra galimybė būti įvertintam kasmet, o koeficientas dėl to gali augti nuo 0,5, tai sudarytų apytiksliai nuo 90 iki 130 EUR atlyginimo augimą. Jeigu būtų priimtos naujos redakcijos Vidaus tarnybos statuto pataisos, kitas pareigūno algos pakėlimas būtų įmanomas tik po trijų metų, o kas gali paskaičiuoti, kokia bus infliacija ir koks bus pareigūno algos įperkamumas. Aš net bijau skaičiuoti“, – sakė V.Jagminas.
„Jeigu politikai tokią Statuto redakciją priims, tegul po to neverkšlena, kad sumažėjo pareigūnų, o kartu ir visuomenės saugumas“, – kalbėjo K.Pauliukas.